Trwa ładowanie...
d4clqvl

E-zdrowie pod lupą śledczych

Do prokuratury wpłynęły wnioski w związku z nieprawidłowościami w cyfryzacji służby zdrowia - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" i Radia Tok FM.
Share
E-zdrowie pod lupą śledczych
d4clqvl

Są dwa zawiadomienia z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) dotyczące m.in. nieprawidłowości przy przetargach - potwierdza Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Rozmówcy "DGP" dodają, że szykowane są kolejne. O nieprawidłowościach zawiadomiono też CBA.

Dzięki projektowi e-zdrowie każdy pacjent miał mieć dostęp do historii choroby, wizyt lekarskich przez internetowe konto, realizować receptę przez SMS czy otrzymywać skierowanie do lekarza on-line.

d4clqvl

Jeszcze kilka miesięcy temu CSIOZ zapewniało, że wszystko będzie gotowe w tym roku. W sierpniu, po audycie projektu P1 dla nowego ministra zdrowia, okazało się, że nie ma na to szans. Jak pisał niedawno "DGP", porażka oznacza utratę milionów euro z UE.

W trakcie przeglądu projektu P1 stwierdzono nieprawidłowości, co zmusiło resort do podjęcia odpowiednich kroków - wskazuje Adam Konka, nowy doradca ministra zdrowia, zajmujący się informatyzacją.

Komentarze internautów na oficjalnym profilu Internetowego Konta Pacjenta

No i co mamy 1 listopad a tu IKP nadal nie działa czy w tym kraju nie mozna nic zrobic bez opoznien to jest jakas...

Posted by Marcin Kukla on 1 listopada 2015

Znów wielkie zapowiedzi, że miało ruszyć do końca września, a tu mamy już październik i ani widu, ani słychu - jak zawsze, nasza polska rzeczywistość. W przyszłe wakacje znów wielka reklama IKP.

Posted by Stanisław Cyprys on 2 październik 2015

Jest sens jeszcze w ogóle czekać na Start ? Czy projekt został porzucony . Po wyborach nowa ekipa i pewnie , będę inne plany .

Posted by Grzegorz J. Zborowski on 7 września 2015

d4clqvl

Zobacz również: Statistica: Ile trzeba czekać na lekarza? Czasem nawet 15 lat

d4clqvl

Podziel się opinią

Share
d4clqvl
d4clqvl
Więcej tematów