Trwa ładowanie...
d103yjy

e.kai.pl - ruszył nowy serwis internetowy


(inf. własna)

d103yjy
d103yjy

Katolicka Agencja Informacyjna uruchomiła w poniedziałek nową witrynę internetową e.kai.pl. Jest to internetowy magazyn informacyjny, dostępny bezpłatnie do prywatnego użytku, w którym każdy internauta znajdzie bieżące informacje o życiu Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie.

Tak jak Jezus korzystał z dostępnych Mu środków przekazu, tak obecnie Kościół musi wychodzić do ludzi wykorzystując nowe technologie przekazu informacji - wyjaśniał powody dla których uruchomiono serwis, Marek Robak - jeden z redaktorów witryny.

Zdaniem Robaka, nowy serwis posiada atrakcyjną formę. _ Jest to przede wszystkim serwis poświęcony tematyce religijnej. Będziemy poruszać również kwestie społeczne. Nasz 5-osobowy zespół redakcyjny będzie też pisał o wszystkim, co dotyczy dylematów etycznych. Polityki będziemy unikać. Ludzie są już nią znudzeni_ - powiedział dziennikarzowi Wirtualnej Polski Marek Robak.

Witrynę uruchomiono oficjalnie w poniedziałek o godz. 15.14. W jej bazie znajduje się - zdaniem dziennikarzy KAI - jedno z największych archiwów linków dostępnych w polskich witrynach informacyjnych. _ W bazie serwisu jest ok. 1100 tekstów i z dnia na dzień ta liczba będzie rosła_ - mówił Robak.

Marek Robak prezentuje nowy serwis KAI (PAP/Piotr Rybarczyk)
Źródło: Marek Robak prezentuje nowy serwis KAI (PAP/Piotr Rybarczyk)

Wiceprezes KAI, Tomasz Królak podkreślił, że poza aktualnymi informacjami, istotną częścią serwisu jest biblioteka. Dotychczas znajduje się w niej 110 pozycji. _ W najbliższym czasie zamierzamy opublikować na naszych stronach Katechizm Kościoła oraz wyjść poza ramy czasowe XX wieku_ - powiedział twórca biblioteki e.kai.pl, Włodzimierz Operacz.

d103yjy

Obecny na inauguracji serwisu, rzecznik prasowy Episkopatu Polski o. Adam Schulz podkreślił, że nowa witryna gwarantuje uczciwy i pełny przekaz informacji. Dla mnie najważniejsze są dokumenty, które znajdują się na stronie serwisu. Mam nadzieję, że będziemy poszerzali swoją ofertę. Liczę także na sponsorów, którzy pomogą nam tworzyć nowe strony mulimedialne w witrynie e.kai.pl . Z serca błogosławię temu przedsięwzięciu - powiedział o. Schulz.

KAI udostępnia swój serwis w Internecie już od 1995 r. Dziennikarze KAI dotychczas robili to na zasadach komercyjnych, docierając przede wszystkim do redakcji mediów. Teraz najciekawsze informacje Katolickiej Agencji Informacyjnej, zredagowane z zamiarem dotarcia do przeciętnego internauty, pojawią się także na ogólnodostępnej stronie e.kai.pl .

Michał Zatyka (WP)

d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów