Trwa ładowanie...
dpz6s8s
dziewczyny

Dziewczyny lubią brąz


Ponad połowa Polaków (52%) lubi opalać się na słońcu. Częściej są
to kobiety (56%) niż mężczyźni (44%). Co czwarty badany respondent
(25%) preferuje opalanie w ruchu.

Share
dpz6s8s

Z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP wynika, że więcej amatorów naturalnego opalania jest wśród osób młodszych, szczególnie w wieku 20 - 29 lat, mniej wśród osób najstarszych, powyżej 60 roku życia. Wśród osób lubiących się opalać, 74% nigdy nie używa samoopalaczy, a 76% nigdy nie korzysta z solarium. Co czwarty badany respondent (25%) preferuje opalanie w ruchu, co piąty natomiast (20%) lubi się opalać częściowo biernie, leżąc na słońcu, a częściowo będąc w ruchu. Tylko 7% Polaków opala się wyłącznie biernie, po prostu leżąc na słońcu.

Natomiast 46% Polaków nie lubi się opalać na słońcu. Częściej są to mężczyźni (53%) niż kobiety (47%). Niechęć do opalania rośnie wraz z wiekiem Polaków. Najbardziej niechętne opalaniu są również osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym, nieaktywne zawodowo, pochodzące ze wsi.

Korzystanie z solarium i używanie samoopalaczy nie jest tak popularne wśród Polaków, jak naturalne opalanie się na słońcu. Z solarium korzysta 14% Polaków, a z kosmetyków brązujących i samoopalaczy - 16%.


Dane pochodzą z badania przeprowadzonego w dniach 16 czerwca - 13 sierpnia 2008 r. metodą wywiadu bezpośredniego przy użyciu elektronicznej wersji kwestionariusza (CAPI) na reprezentatywnej grupie Polaków w wieku 18 lat i więcej. Liczba przeprowadzonych wywiadów N=1000

dpz6s8s

Podziel się opinią

Share
dpz6s8s
dpz6s8s
Więcej tematów