Trwa ładowanie...
d11i8dh
d11i8dh

Dymisje w infrastrukturze

Minister Marek Pol podczas konferencji prasowej (PAP)
Wiceminister infrastruktury Wojciech Janczyk,
odpowiedzialny w resorcie za współpracę z Unią Europejską i
finanse podał się do dymisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d11i8dh

Prasa pisała o kontrowersjach dotyczących umowy między podległą ministerstwu Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a firmą audytorską PricewaterhouseCoopers o świadczenie usług doradczych.

Te kontrowersje to zarzuty posłów, że resort infrasturktury podpisał zbyt kosztowną umowę z firmą konsultingową PricewaterhouseCoopers.

Według prasy umowa przyznawała zbyt duże kompetencje trzem osobom z ministerstwa, które upoważniono do wydawania firmie doradczej kolejnych zleceń na dodatkowe usługi. Takie kompetencje mieli Wojciech Janczyk, jego doradca Rafał Rybacki i szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Ryszard Pergiel.

d11i8dh

Janczyk twierdzi, że nie nadzorował podpisywania umowy, tylko współpracował w jej przygotowaniu. Dodał, że w tej sprawie przeprowadzono w resorcie wewnętrzną kontrolę.

Pol wyraził przekonanie, że premier (w niedzielę wraca z urlopu) przyjmie dymisję Janczyka. "Raczej tak się praktykuje, jeżeli nastąpiło zmęczenie materiału" - powiedział Pol.

Pol powiedział też, że zdymisjonował wicedyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych Alberta Kucharskiego, "ale to nie miało związku z dymisją Janczyka".

Prace Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nadzoruje ministerstwo infrastruktury.

d11i8dh

Podziel się opinią

Share

d11i8dh

d11i8dh
Więcej tematów