Trwa ładowanie...
d19l7qp

Drzewiecki: Paszczyk powinien odejść

Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Mirosław Drzewiecki z Platformy Obywatelskiej uważa, że Stefan Paszczyk nie powinien piastować funkcji szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Powodem tego jest - według posła Drzewieckiego - wypowiedź Paszczyka na temat przyjazdu byłego polskiego prezydenta Lecha Wałęsy do Salt Lake City.

d19l7qp

Zanim jeszcze okazało się, że Lech Wałęsa będzie niósł flagę olimpijską, Stefan Paszczyk powiedział w wywiadzie dla Gazety Wyborczej: Dzwonił do mnie jego sekretarz i powiedział, że może przyjedzie. Może chce jakieś stroje okolicznościowe, ale my nie mamy, wszystko rozdane.

Zdaniem Drzewieckiego, takie wypowiedzi są niedopuszczalne. Strywializowanie tego i powiedzenie, że Wałęsa przyjechał po gadżety jest czymś takim, co musi zasmucać Polaków, że to Amerykanie i świat musi nam pokazywać z czego powinniśmy być dumni, a z czego tak naprawdę nie potrafimy nawet wyciągnąć korzyści - powiedział Drzewiecki.

Dodatkowo, według posła PO, Paszczyk nie potrafił wykorzystać tak wielkiego uhonorowania Lecha Wałęsy przez organizatorów olimpiady. Fakt, że Lech Wałęsa reprezentował całą Europę, a wszyscy wiedzą, że jest Polakiem, był ukłonem wobec Polski. To był kraj, który zrobił najwięcej w Europie, zmienił oblicze Europy, a symbolem tych zmian był Lech Wałęsa. Okazało się jednak, że nie wszyscy są z tego dumni, a niektórzy nawet z tego kpią - powiedział poseł Drzewiecki.

Mirosław Drzewiecki chce, aby szef PKOL po powrocie z Salt Lake City złożył wyjaśnienia przed Sejmową Komisją Kultury Fizycznej i Sportu.(miz)

d19l7qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19l7qp
Więcej tematów