Trwa ładowanie...
d1qoka8
edukacja
06-12-2006 13:10

Dodatki szkolne dla zerówkowiczów

Rodzice zerówkowiczów uprawnieni do zasiłku rodzinnego mogą się już starać o dodatek szkolny na swoje sześcioletnie dzieci.

Share
d1qoka8

Nowelizację ustawy wprowadzającą dodatek szkolny w wysokości 100 złotych dla dzieci z zerówki podpisał prezydent. Przepisy będą miały moc obowiązującą od 1 września 2006 roku.

Alina Wiśniewska z Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej podkreśla, że dodatek dla uczniów klas zerowych zrównuje prawa wszystkich dzieci objętych obowiązkiem szkolnym, których rodziny mają prawo do zasiłku. Uznano, że rodzice dzieci z zerówek ponoszą koszty związane obowiązkową nauką nie mniejsze niż koszty nauki na przykład w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Dyrektor departamentu świadczeń rodzinnych podkreśliła, że dodatek - jak pozostałe takie świadczenia - nie jest wypłacany automatycznie. Trzeba się o niego zwrócić do odpowiedniego wydziału polityki społecznej.

Szacuje się, że z dodatku szkolnego skorzysta w tym roku około 230 tysięcy sześciolatków, a budżet państwa przeznaczy na ten cel 23 miliony złotych.

d1qoka8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qoka8
Więcej tematów