Trwa ładowanie...
d3q63bx

Do pracy wróciło 5,5 tys. lekarzy

Porozumienie z resortem zdrowia pozwoli nam spokojnie wrócić do prac - powiedział Marek Twardowski z Porozumienia Zielonogórskiego. Poinformował, że w środę do gabinetów wróciło 5,5 tys. lekarzy.
Share
Do pracy wróciło 5,5 tys. lekarzy
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3q63bx

Twardowski ocenił, że podpisane przez Porozumienie Zielonogórskie i resort zdrowia porozumienie "pozwoli nam spokojnie wrócić do pracy, stwarza bezpieczeństwo naszym pacjentom".

Wyjaśnił, że dokument zawiera m.in. zobowiązanie do wydania jeszcze w środę przez Narodowy Fundusz Zdrowia nowego zarzadzenia dot. pracy Podstawowej Opieki Zdrowotnej na 2015 rok. - Zarządzenie z 17 grudnia 2014 r. straci rację bytu - podkreślił.

Twardowski dodał, że lekarze "zmieszczą się" w kwocie ponad 1,1 mld zł, która została przeznaczona na POZ i pakiet onkologiczny.

d3q63bx

Poinformował, że specjalny zespół roboczy, który zostanie powołany przez ministra zdrowia i w którym będą uczestniczyli lekarze PZ, będzie monitorował funkcjonowanie pakietu onkologicznego. - Po kilku miesiącach (zespół) oceni, jakie zmiany są potrzebne - powiedział przedstawiciel PZ.

Porozumienie z resortem zdrowia dotyczy ponadto umów, jakie lekarze powinni podpisywać z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Umowy będą aneksowane, nie stracą ważności deklaracje pacjentów. Umowy od momentu, jak je podpiszemy, będą mogły być zmieniane za zgodą obu stron, a jeśli jedna ze stron nie wyrazi zgody, to nie zostanie to uznane - poinformował Twardowski.

Przedstawiciel PZ dodał, że porozumienie zakłada ponadto deklarację dotycząca zmian ustawowych m.in. w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

*Czytaj Raport Specjalny WP: *

d3q63bx

Podziel się opinią

Share
d3q63bx
d3q63bx
Więcej tematów