Trwa ładowanie...
d3gv7o7

Dni Tischnerowskie w maju

W dniach 10 - 13 maja w Krakowie odbędą się Dni Tischnerowskie. Udział w dyskusjach i wykładach potwierdzili profesor Charles Taylor z Montrealu i profesor Krzysztof Michalski, wykładający filozofię w Bostonie i Warszawie. Zaproszono także uczniów księdza profesora Tischnera oraz studentów.

d3gv7o7
d3gv7o7

W ramach zaplanowanych spotkań, odbędzie się m.in. "Debata o nadziei", warsztaty młodych "Nad dziedzictwem myśli tischnerowskiej", "Noc filozofów", czyli dyskusja starszego i młodszego pokolenia filozofów pod hasłem "Czego nie wiemy o Tischnerze" oraz - z udziałem m.in. arcybiskupa Józefa Życińskiego, Adama Michnika i profesora Andrzeja Zolla - dyskusja nad "Tischnerowska wizją Polski". Autorem tegorocznego wykładu z cyklu "Colloquia Tischneriana" - będzie profesor Charles Taylor.

Organizatorami Dni Tischnerowskich są Papieska Akademia Teologiczna, Uniwersytet Jagielloński, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna i Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak".

Po raz drugi zostanie także wręczona nagroda imienia księdza Tischnera. W ubiegłym roku otrzymali ją: profesor Stefan Swieżawski, Jan Nowak Jeziorański i ksiądz Herbert Hlubek. (mk)

d3gv7o7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gv7o7
Więcej tematów