Trwa ładowanie...
d3jlu2p

Demonstracja przeciwników energii nuklearnej

Tysiące osób, w tym kanclerz Austrii Werner Faymann, wzięły udział w poniedziałek wieczorem w Wiedniu w proteście przeciwko elektrowniom atomowym, zorganizowanym przez organizacje ekologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja przeciwników energii nuklearnej
(PAP/EPA)
d3jlu2p

Demonstranci zgromadzeni przed katedrą św. Stefana, przynieśli transparenty przypominające o 25 rocznicy katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu i ostrzegające przed konsekwencjami awarii w japońskiej elektrowni Fukushima, spowodowanej przez trzęsienie ziemi i tsunami z 11 marca br.

Arcybiskup wiednia, kardynał Christoph Schoenborn wystosował do uczestników demonstracji list z wyrazami solidarności.

Kanclerz Faymann przypomniał, że Austria była i jest przeciwna wykorzystaniu energii nuklearnej i nie planuje budowy żadnej siłowni atomowej na swoim terytorium. Podkreślił, że po awarii w Czarnobylu wybudowano na całym świecie 160 nowych elektrowni atomowych i zarzucił "cynicznemu lobby przemysłu nuklearnego", że chce aby awarie, takie jak w Fukushimie zostały szybko zapomniane.

Austriacka Partia Socjaldemokratyczna (SPOe) i niemieccy socjaldemokraci (SPD) chcą zorganizować międzynarodową konferencję na temat energetyki nuklearnej i powodowanych przez nią zagrożeń.

d3jlu2p

Podziel się opinią

Share
d3jlu2p
d3jlu2p
Więcej tematów