Trwa ładowanie...
d3i7325

Dariusz Michalczewski usłyszał wyrok

Dariusz Michalczewski został uznany winnym naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia żony. Wyrok jest nieprawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Michalczewski został uznany winnym naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia żony
Dariusz Michalczewski został uznany winnym naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia żony (Agencja Gazeta, Fot: Bartosz Bańka)
d3i7325

Sąd Rejonowy w Gdańsku wyznaczył byłemu mistrzowi świata w boksie karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych.

"Tiger" został zatrzymany prze policję podczas domowej awantury pod koniec 2016 roku. Dzień przed Wigilią Michalczewski został doprowadzony w kajdankach do Prokuratury w Gdańsku Oliwie, gdzie usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności wobec swojej żony. Podczas zatrzymania znaleziono przy nim także kokainę, ale było jej za mało, by postawić mu zarzut posiadania narkotyków.

Były pięściarz, biznesmen i celebryta dwie noce spędził w policyjnej izbie zatrzymań. Sprawą zajęła się prokuratura. - Znieważenie dotyczyło użycia wobec pokrzywdzonej słów powszechnie uznawanych za obelżywe, a naruszenie nietykalności dotyczy sytuacji uderzenia pokrzywdzonej - tłumaczyła Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

d3i7325

Michalczewski nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Odmówił także składania wyjaśnień. W międzyczasie Barbara Michalczewska zaczęła podkreślać, że domowa awantura to zwykłe nieporozumienie i także odmówiła składania zeznań. Śledczy jednak nie uwierzyli w jej zapewnienia.

Zobacz także: Zdenerwowany Michalczewski w sądzie. Boi się wyroku za atak

Postępowanie ws. Michalczewskiego wszczęto z urzędu, ze względu na "ważny interes społeczny". Rodzina Michalczewskich od kilku lat miała założoną Niebieską Kartę - to procedura mająca chronić przed przemocą w rodzinie. Dlatego też wizerunek byłego boksera nie jest chroniony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów