Trwa ładowanie...
don7nyu
don7nyu
show

Czy strażacy uratują Show Low?

Strażacy walczący z pożarem lasu w Arizonie maja nadzieję, że uda im się uratować od ognia górską miejscowość wypoczynkową Show Low, z której ewakuowano wszystkich mieszkańców.
Share
don7nyu

Gaszenie pożarów trawiących lasy w zachodnich stanach amerykańskich kosztuje rząd federalny 10 milionów dolarów dziennie.

Do ochrony przed pożarem, który zbliżył się na odległość kilkaset metrów do położonego we wschodniej Arizonie miasteczka Show Low strażacy używają ciężkiego sprzętu otaczając zabudowania pasem ziemi ogołoconej z drzew i ściółki leśnej. Uratowanie Show Low od zniszczenia może polepszyć morale strażaków pracujących tam niestrudzenie na dwie zmiany, ale nie poprawi sytuacji na pozostałych terenach stanu Arizona, gdzie dotychczas spłonęło około dwustu tysięcy hektarów lasu oraz ponad 350 budynków.

Nadal płoną lasy w stanie Kolorado, nieopodal Denver, a także w Kalifornii, Newadzie, Nowym Meksyku, Teksasie i w Oklahomie. Do tej pory akcje strażaków przynoszą niewielkie rezultaty. Obecną sytuację w lasach na zachodzie USA porównuje się z rokiem 1998 kiedy spłonęły znaczne obszary lasów na terenie parku narodowego Yellowstone.(ck)

don7nyu

Podziel się opinią

Share
don7nyu
don7nyu
Więcej tematów