Trwa ładowanie...
d2vulbz

Część Krymu bez prądu

W kilku rejonach Krymu, w tym w części głównego miasta półwyspu, Symferopola, nie było w niedzielę wieczorem prądu - poinformowała agencja prasowa Kryminform. Jak oświadczył wicepremier Republiki Krymu Rustam Temirgalijew, wyłączenia to efekt ograniczenia dostaw energii elektrycznej przez ukraińskiego operatora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Symferopolu po kilku godzinach przywrócono zasilanie
W Symferopolu po kilku godzinach przywrócono zasilanie (AFP, Fot: Filippo Monteforte)
d2vulbz

Temirgalijew powiedział, że wobec zmniejszenia o połowę dostaw energii konieczne są planowe wyłączenia prądu. Działania władz w Kijowie nazwał "szantażem" i "głupotą".

W niedzielę wieczorem w ciemnościach pogrążyło się wiele miejscowości na Półwyspie Krymskim. Prądu nie było między innymi w części Symferopola, gdzie jednak po kilku godzinach przywrócono zasilanie. Temirgalijew zapewnił, że Krym jest przygotowany na taką sytuację. Tam, gdzie prąd jest wyłączany, uruchamiane są agregaty prądotwórcze, między innymi w szpitalach.

- Spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy. Będą ograniczenia w zużyciu energii elektrycznej, ale nie będzie żadnego kryzysu, nie będzie żadnej katastrofy - powiedział krymski wicepremier. Przyznał jednak, że sytuacja bardzo się skomplikuje, jeśli Ukraina całkowicie wstrzyma dostawy prądu na Krym.

Półwysep uzależniony jest niemal całkowicie od dostaw wody pitnej i energii elektrycznej z kontynentalnej Ukrainy.

d2vulbz

Podziel się opinią

Share
d2vulbz
d2vulbz
Więcej tematów