Trwa ładowanie...

"Czarny protest" polskich kobiet

Trwa ogólnopolski strajk kobiet. Społeczna inicjatywa, zwana także "czarnym poniedziałkiem", jest organizowana za pośrednictwem mediów społecznościowych, w proteście przeciwko ewentualnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Chodzi o obywatelski projekt ustawy, całkowicie zabraniającej przerywania ciąży, który posłowie skierowali niedawno pod obrady komisji sejmowych.
Share
Protest aborcyjny przed Sejmem
Protest aborcyjny przed SejmemŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3v7hhh

Ładowanie relacji

Oprócz akcji mającej polegać na ubraniu się na czarno, rezygnowaniu kobiet z pracy poprzez wykorzystywanie przez nich prawa do odebrania dnia wolnego "na żądanie", zapowiedziano manifestacje w kilkudziesięciu miastach m.in we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Krakowie. W stolicy manifestacja rozpocznie się o godz. 15.30 na pl. Zamkowym.

Jednocześnie odbędą się modlitwy "o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci". Modlitwy zaplanowano na godz. 12.00.

W katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze mszy świętej koncelebrowanej w tej intencji będzie przewodniczył abp Henryk Hoser. W archikatedrze łódzkiej koncelebrze będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Z kolei w sanktuarium na Jasnej Górze mszę świętą odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Organizatorzy modlitw zachęcają wiernych do przybycia w białych strojach.

d3v7hhh

Podziel się opinią

Share
d3v7hhh
d3v7hhh
Więcej tematów