Trwa ładowanie...
dvm90a0
dvm90a0

Chuligańska "ustawka" - finał w prokuraturze

Dotychczas trzy osoby usłyszały zarzut napaści na interweniujących policjantów w związku z udziałem w tzw. ustawce w okolicach Garwolina; dwie spośród tych osób zostały tymczasowo aresztowane - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dvm90a0

Podczas zajść, do jakich wówczas doszło, policjanci zostali zmuszeni do oddania strzałów ostrzegawczych w powietrze; łącznie zatrzymano 25 osób.

- Na podstawie dotychczas zebranego materiału dowodowego zarzuty popełnienia przestępstwa przedstawiono trzem osobom: Mariuszowi G., Łukaszowi P. i Jackowi M. Sąd tymczasowo aresztował Mariusza G. i Jacka M., zaś wobec trzeciego z podejrzanych - Łukasza P. - zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji - poinformowała siedlecka prokuratura. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

- Nie można wykluczyć, że w tej sprawie będą kolejne zarzuty, śledztwo jest w toku - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Siedlcach prok. Krystyna Gołąbek.

dvm90a0

Zgodnie z zapisami Kodeksu karnego "kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych" podlega karze do 10 lat więzienia.

W niedzielę 9 października wieczorem, pięć policyjnych patroli interweniowało w pobliżu obiektu sportowego na terenie Pilawy k. Garwolina, gdzie miało dojść do tzw. ustawki. Policjanci wylegitymowali kilku mężczyzn, inni na ich widok uciekli do pobliskiego lasu. Za ogrodzeniem obiektu znaleziono metalowe i drewniane pałki oraz kije.

Nieco później funkcjonariusze otrzymali informację o osobach gromadzących się w rejonie starej żwirowni, w kompleksie leśnym w gminie Garwolin. Policjanci na miejscu zastali dwie nacierające na siebie grupy. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zostali zaatakowani przez uczestników "ustawki"; w kierunku policjantów rzucano kijami, pałkami, itp. przedmiotami - poinformowała prokuratura. Funkcjonariusze oddali wówczas cztery strzały ostrzegawcze w powietrze i podjęli pościg za uczestnikami bójki.

dvm90a0

Podziel się opinią

Share
dvm90a0
dvm90a0
Więcej tematów