Trwa ładowanie...
d2s030m

CHIP Online znika z Poland.com

Na dwa tygodnie przed 5. rocznicą uruchomienia serwisu CHIP Online zarząd wydawnictwa Vogel Publishing postanowił rozwiązać umowę z dotychczasowym opiekunem witryny firmą Poland.com S.A. - poinformowano w poniedziałek.

Share
d2s030m

Powodem jest niewywiązywania się licencjobiorcy z zawartych ustaleń. _ Umowa została wielokrotnie złamana, m.in. zarząd Poland.com zwolnił trzy osoby z zespołu opiekującego się CHIP-em Online, notorycznie hamował rozwój witryny i podserwisów, spotykaliśmy się często z brakiem odzewu na nasze propozycje dotyczące zmian i rozbudowy www.chip.pl_ - powiedział Jerzy Karwelis, prezes zarządu wydawnictwa Vogel Publishing Sp. z o.o.

_ Poza tym firma Poland.com nie dopełniła obowiązku poprzez niewystarczającą merytoryczną opiekę nad serwisem CHIP Online oraz uporczywym uchylaniem się od płatności związanych z licencją_ - dodał Karwelis. Poinformował, że sprawę ostatecznie przesądził mailing do członków społeczności CHIP-a Online, oferujący korzystanie z obscenicznych, w opinii części internautów, serwisów internetowych. To było wyraźnie zakazane w umowach z Poland.com SA.

Obecnie najstarszy i największy polski komputerowy serwis internetowy CHIP Online, który rozpoczął swoją działalność 17 grudnia 1996 roku, wraca z powrotem pod opiekę spółki Vogel Publishing, wydawcy Magazynu komputerowego CHIP.

Początkowo serwis zostanie uruchomiony w okrojonej postaci i będzie oferował następujące usługi: NewsRoom, Download i Biuletyny. Sukcesywnie będą uruchamiane poprzednie moduły i podserwisy. (reb)

d2s030m

Podziel się opinią

Share
d2s030m
d2s030m
Więcej tematów