Trwa ładowanie...
d4b8tjt

Chiny: aresztowania katolików

Chińskie władze aresztowały katolickiego biskupa, ośmiu księży oraz kilkunastu innych katolików. Akcję przeprowadzono podczas świąt Wielkanocy.
Share
d4b8tjt

Amerykańska Fundacja Kardynała Kunga opublikowała w poniedziałek w Pekinie oświadczenie, w którym informuje, że 79-letni - nieuznawany przez władze - biskup Yixian w prowincji Hebei - Shi Enxiang - został aresztowany w Wielki Piątek w stolicy Chin. Według fundacji, biskup spędził w chińskich więzieniach łącznie 30 lat. W 1996 r. postawiono mu kolejne zarzuty i do tej pory się ukrywał.

Tuż przez Wielkanocą zatrzymano również ośmiu działających nielegalnie księży. Dwóch z nich skazano na 3 lata robót przymusowych. Tożsamość i losy pozostałych nie są na razie znane. Do aresztu trafiło ponadto trzynastu katolików.

Podczas, gdy katolicy na całym świecie obchodzili swój najbardziej święty tydzień w roku, nieuznawany w Chinach Kościół katolicki ucierpiał wskutek kolejnego ataku ze strony chińskiego rządu - głosi oświadczenie Fundacji Kardynała Kunga.

Z danych fundacji wynika, że 12 milionów nieuznawanych oficjalnie chińskich katolików jest prześladowanych przez władze. Pekin akceptuje jedynie takich katolików, którzy nie uznają zwierzchnictwa papieża.

Szczegółowe raporty Fundacji Kardynała Kunga można znaleźć w Internecie, pod adresem www.kardinalkungfoundation.org.(jd)

d4b8tjt

Podziel się opinią

Share
d4b8tjt
d4b8tjt
Więcej tematów