Trwa ładowanie...
dymzc27

Chicago: Urbaszewski do Kongresu

Eugene R. Urbaszewski ogłosił oficjalnie, że zamierza kandydować do Kongresu z 5. okręgu wyborczego. Będzie ubiegać się o nominację Partii Republikańskiej 19 marca 2002 roku.
Urbaszewski wystąpił z formalną deklaracją w ostatnią niedzielę (28 października) w Domu Białego Orła w Niles w gronie rodziny, przyjaciół i stronników politycznych.

dymzc27

Od 32 lat jest sprzedawcą ubezpieczeń, a od 5 - również sprzedawcą nieruchomości. Posiada stopień bakałarza z Uniwersytetu DePaul. Studiował też na Uniwersytecie Loyola. Żona Teresa jest emerytowaną nauczycielką języka angielskiego.

Państwo Urbaszewscy mieszkają w dzielnicy Portage Park od 35 lat. Mają syna Briana, który jest członkiem dyrekcji Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Płuc. Synowa, Laura, robi doktorat z rusycystyki na Uniwersytecie Chicagowskim.

E. Urbaszewski i jego żona działają społecznie w dzielnicach Bucktown, Portage Park i Gladstone Park.

Są od urodzenia członkami parafii Matki Boskiej Anielskiej w Bucktown oraz absolwentami parafialnej szkoły podstawowej. Przy parafii znajdował się pierwszy w USA zakon sióstr zmartwychwstanek. Dziadek kandydata był jednym z założycieli kościoła. Dziadek jego żony pracował przez 40 lat jako kościelny w tej parafii.

dymzc27

E. Urbaszewski był przewodniczącym Komitetu Ocalenia Kościoła NMP Anielskiej.

Razem z żoną założył Fundusz Maryjny, którego był prezesem, a którego celem było zbieranie funduszy ze źródeł prywatnych i korporacyjnych na odbudowę kościoła, przeznaczonego przez Archidiecezję chicagowską do likwidacji.

Akcja państwa Urbaszewskich zakończyła się sukcesem. W październiku 1992 r. ówczesny kardynał Joseph Bernardin dokonał ponownego otwarcia i poświęcenia kościoła NMPA. Tego samego roku Urbaszewski został wyróżniony przez burmistrza Richarda Daley za wyjątkowe zasługi na rzecz społeczeństwa Chicago.

Społeczność polonijna uhonorowała Urbaszewskiego za uratowanie kościoła, mianując go wielkim współmarszałkiem Parady 3 Maja (razem z nowym nadinspektorem policji chicagowskiej Mattem Rodriguezem). Równocześnie jego nazwisko zostało wymienione w Proklamacji gubernatora Jima Edgara wydanej z okazji Święta 3 Maja. Natomiast o nominację Partii Demokratycznej z tego samego okręgu ubiega się Nancy Kaszak.(ao/pr)

dymzc27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dymzc27
Więcej tematów