Trwa ładowanie...
d2tmixj
d2tmixj
canal+

Canal+ pokaże 2. sezon 'Eureki'


31 lipca Canal+ rozpocznie emisję drugiego sezonu serialu science
fiction "Eureka". Produkcja porównywana z "Przystankiem Alaska" i
"Miasteczkiem Twin Peaks" zdobyła już wiele prestiżowych wyróżnień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2tmixj

Serial opowiada o stworzonym na potrzeby naukowców tajnym miasteczku, do którego pewnego dnia trafia przypadkiem Jack Carter wraz z nastoletnią córką Zoe i w wyniku serii zbiegów okoliczności obejmuje stanowisko szeryfa. Z czasem zaprzyjaźnia się z miejscowym mechanikiem Henrym, swoją asystentką Jo Lupo, zakochuje się w przełożonej Allison i znajduje wroga w jej byłym mężu Nathanie Starku. W ostatnim odcinku pierwszej serii Henry cofnął się w czasie, aby uratować ukochaną Kim przed śmiercią podczas eksperymentu w Sekcji 5. Mimo że w zapoczątkowanej dzięki temu rzeczywistości równoległej Henry i Jack wiodą szczęśliwe życie u boku ukochanych kobiet, po kilku latach z powodu zaburzeń czasoprzestrzennych mężczyźni wracają do przeszłości i dopuszczają do śmierci Kim. Czas i przestrzeń wracają do normy, bohaterowie godzą się ze swoim losem i w tym momencie zaczyna się drugi sezon serialu.

"Eureka" ma już na swoim koncie liczne wyróżnienia telewizyjne: Leo Award i nominację do Emmy (obie za najlepsze efekty specjalne) oraz do prestiżowej Saturn Award (jako najlepszy serial). Produkcja została też wyróżniona dwoma nominacjami do Golden Reel Award za najlepszy dźwięk.

Serial został wymyślony przez Erica Wallace'a, Andrewa Cosby'ego i Jaime Paglię, a wyprodukowany przez NBC Universal Television i GEP Productions Inc. W Stanach Zjednoczonych "Eureka" biła rekordy oglądalności - każdy premierowy odcinek produkcji oglądało na antenie SCI FI Channel ponad 5 milionów nowych widzów.

Sukces ten skłonił producentów do pracy nad drugim sezonem, którego premiera nastąpi na antenie Canal+ w czwartek 31 lipca o 21:00. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej porze.

d2tmixj

Podziel się opinią

Share

d2tmixj

d2tmixj
Więcej tematów