Trwa ładowanie...
24-03-2007 00:10

Cały świat w pigułce

To będzie największa w Europie makieta placu
św. Piotra wraz z Bazyliką. Wkoło niej już wije się Mur Chiński, a
na to wszystko spokojnie spogląda wieża Eiffla. W Inwałdzie,
leżącym między Wadowicami a Andrychowem, powstają modele
najsłynniejszych budowli świata - ujawnia "Gazeta Krakowska".

Cały świat w pigułceŹródło: Jupiterimages
d2lmavq
d2lmavq

Tajemnicze kształty wzbudzały zainteresowanie mieszkańców. Teraz już wiedzą co to jest. Pytają kiedy będą mogli zwiedzać. Niecierpliwe są również biura podróży, które Inwałd chcą umieścić w letnich ofertach turystycznych. Marek Gawęda, jeden z czterech właścicieli parku i inicjator pomysłu opowiada, że otwarcie Parku Miniatur "Świat Marzeń" planuje z końcem kwietnia. Zwiedzający, oprócz oglądania miniaturowych budowli, będą mieli możliwość skorzystania z bazy gastronomicznej, a dzieci spędzą czas w minilunaparku. Przygotowany zostanie też labirynt z tarasem widokowym.

Przy każdej miniaturze umieszczona będzie tablica informacyjna z historią i znaczeniem jej dla miejsca, z którego pochodzi. Oczkiem w głowie całej czwórki jest Bazylika św. Piotra. Odróżnia się od innych wielkością, jest bowiem wznoszona w skali 1:15, cała reszta w skali 1:25.

Inwestor uwielbia patrzeć, jak Bazylika powstaje. Wszyscy się nią zachwycamy. Drugiej, tak dużych rozmiarów, nie ma w całej Europie. Całe przedsięwzięcie pochłonęło już 4 mln zł, ale na tym nie koniec. Z upływem czasu będą przybywały nowe obiekty. Drzewka, krzewy i setki roślin, z każdym miesiącem będą zmieniały wygląd parku.

W głowach inwestorów rysuje się już kolejny projekt. Obok "Świata Marzeń" powstanie Polska w pigułce. Od Bałtyku przez Wisłę i Odrę aż po Tatry. Nie zabraknie w niej charakterystycznych miejsc, jak m.in. zamek w Malborku, krakowskie Sukiennice, klasztor na Jasnej Górze czy bazylika w Licheniu.

Jest to projekt, którego nie da się wykonać z dnia na dzień. Będzie się rozwijać przez kilka lat, zanim nabierze pełnych kształtów. (PAP)

d2lmavq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lmavq
Więcej tematów