Trwa ładowanie...
d2k4m0c
d2k4m0c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bush zachęca Chiny do powściągliwości

Prezydent USA George W. Bush zachęca Chiny do powściągliwości w reakcjach na protesty w Tybecie i do rozmów z przedstawicielami przebywającego na wygnaniu przywódcy Tybetańczyków dalajlamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2k4m0c

Na konferencji prasowej, wspólnej z goszczącym w Waszyngtonie premierem Kevinem Ruddem, Bush powiedział, że podczas rozpraw z protestującymi w Tybecie naruszano prawa człowieka; oświadczył, że przekazał swoją opinię w tej sprawie prezydentowi Chin Hu Jintao.

Bush w środę przeprowadził rozmowę telefoniczną z Hu Jintao, by poruszyć kwestię niepokojów w Tybecie.

Wypowiedź na ten temat na konferencji prasowej z premierem Australii jest pierwszym publicznym komentarzem prezydenta Busha do zdarzeń w Tybecie.

d2k4m0c

We wtorek Biały Dom potwierdził, że Bush ma zamiar pojechać na igrzyska olimpijskie w Pekinie, mimo wydarzeń w Tybecie.

Podziel się opinią

Share

d2k4m0c

d2k4m0c
d2k4m0c
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów