Trwa ładowanie...

Bp Tadeusz Rybak nie żyje

We wtorek nad ranem zmarł pierwszy biskup legnicki Tadeusz Rybak. Miał 88 lat. Kondolencje na ręce obecnego biskupa legnickiego złożył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Share
Bp Tadeusz Rybak nie żyje
Źródło: PAP, Fot: Remigiusz Sikora
d2ifv26

Bp Tadeusz Rybak przez 13 lat stał na czele diecezji legnickiej, którą 25 marca 1992 r. powołał papież Jan Paweł II. 30 kwietnia 2005 r. przeszedł na emeryturę. Zamieszkał w domu Caritas, gdzie otoczony był troskliwą opieką.

Sakrę biskupią otrzymał 24 czerwca 1977 r. w Katedrze Wrocławskiej z rąk abp. Henryka Gulbinowicza. Od 1983 r. bp Rybak był przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski do spraw Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego. W tym czasie komisja przygotowywała niemal wszystkie księgi liturgiczne, jakimi posługujemy się obecnie w Polsce.

d2ifv26

Wyrazy współczucia oraz zapewnienie o modlitwie w intencji zmarłego bp. Tadeusza Rybaka przesłał na ręce biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. "Kapłańskie i pasterskie posługiwanie śp. biskupa Tadeusza wypływało z umiłowania Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała" - napisał abp Gądecki.

Bp Rybak w sobotę spocznie w krypcie katedry legnickiej.

d2ifv26

Podziel się opinią

Share
d2ifv26
d2ifv26
Więcej tematów