Trwa ładowanie...
18-06-2016 07:32

Bill Gates obraził Boliwię

• Bill Gates chciał podarować Boliwii 100 tysięcy kur
• Władze Boliwii domagają się przeprosin
• Minister rolnictwa: nie potrzebujemy tego, jesteśmy dumnym narodem

Bill Gates obraził BoliwięŹródło: AFP, fot: Iroz Gaizka
d2ha0l6
d2ha0l6

Bill Gates obraził władze Boliwii. Multimilioner chciał podarować krajowi 100 tysięcy kur do dalszej hodowli w ramach programu pomocy biednym państwom świata. Władze Boliwii nie dziękują, ale domagają się przeprosin.

Inicjatywa Billa Gates ma na celu pomoc najbiedniejszym państwom świata poprzez wspomaganie hodowli ptactwa i zarazem walkę z głodem. Dlatego też chciał podarować Boliwii 100 tysięcy kur. Gest nie spodobał się władzom kraju, które odebrały go jako ubliżający i świadczący o tym, że Bill Gates nie zna realiów tamtejszego życia.

- Niektórzy ludzie wciąż widzą nas jako żebraków. Tymczasem od dawna nasze życie nie zależy już tylko od hodowli kur. Zrobiliśmy duże postępy - skomentował sprawę minister rolnictwa i rozwoju wsi.

César Cocarico dodał, że Bill Gates powinien być lepiej poinformowany, odnosząc się do faktu, że Boliwia jest jednym ze światowych liderów hodowli kur, produkując 200 milionów kurczaków rocznie i eksportując 36 milionów.

- My, Boliwijczycy, nie potrzebujemy takich prezentów od nikogo, żeby przeżyć. Jesteśmy dumnym narodem - dodał minister.

Władze Boliwii nie przyjęły prezentu. Domagają się za to oficjalnych przeprosin od Billa Gatesa.

d2ha0l6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ha0l6
Więcej tematów