Trwa ładowanie...
d3139e7

Biały Dom był celem al-Qaedy


Samolot linii United Arlines, który rozbił się 11 września w Pensylwanii miał uderzyć w Biały Dom. Taką informację przekazał w czwartek amerykańskim władzom Abu Zubajdah - jeden z liderów al-Qaedy, który został schwytany w Pakistanie w marcu.

d3139e7
d3139e7

Do niedawna Amerykanie zakładali, że porwany samolot miał uderzyć w jedno z trzech miejsc: centralę CIA, budynek Kongresu albo w Biały Dom. Według zeznań Abu Zubajdy, to właśnie siedziba George'a Busha miała być celem ataku. Tego dnia prezydent Stanów Zjednoczonych przebywał jednak na Florydzie.

Według amerykańskich służb specjalnych, Abu Zubajdah pełnił kluczową rolę w organizacji zamachów z 11 września. Mimo, iż do wielu jego zeznań Amerykanie odnoszą się sceptycznie, informację o tym, że Biały Dom miał być trzecim, po World Trade Center i Pentagonie, celem ataku uznano za wiarygodne.

Abu Zubajda był bezpośrednio powiązany z członkami al-Qaedy w Europie, w tym z komórką tej organizacji w Hamburgu. Jeden z jej członków, Zaid Jarrah, był na pokładzie samolotu, który rozbił się w Pensylwanii. Maszyna z 44 osobami na pokładzie spadła na ziemię po szamotaninie, jaka wywiązała się między pasażerami a porywaczami. (reb)

d3139e7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3139e7
Więcej tematów