Trwa ładowanie...
d2hiydt

Beger vs. Kaczyński: dowcip

Sąd Okręgowy w Pile oddalił pozew posłanki Samoobrony Renaty Beger przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu. Sąd określił przekierowywanie z internetowej strony www.beger.pl na www.lechkaczynski.pl jako "dowcip", którego ofiarami w równym stopniu padły obie strony.
Share
d2hiydt

Beger w trybie wyborczym domagała się 20 tys. zł na rzecz organizacji pomocy społecznej za to, że Lech Kaczyński wykorzystywał jej wizerunek i dane osobowe, naruszając w ten sposób jej dobra osobiste.

Według Beger, osoba prywatna założyła w sieci domenę www.beger.pl i na tej witrynie wprowadziła jej dane pochodzące z serwera sejmowego, co uwiarygodniło tę stronę. Po kilku sekundach strona automatycznie przekierowuje internautę na stronę Lecha Kaczyńskiego.

Sąd uznał, że wniosek nie spełnia wymogów formalnych określonych w ordynacji wyborczej. Uznał, że stworzenie mechanizmu przekierowywania nie jest rozpowszechnianiem informacji, a dane zawarte na obu stronach są prawdziwe i nie przysparzają zwolenników żadnej ze stron.

d2hiydt

Sąd uznał działanie osoby, która założyła domenę beger.pl za dowcip. Dowcip, którego w równym stopniu ofiarami padły obie strony - wnioskodawca i uczestnik. Nawet mało wyrobiony obserwator sceny politycznej wie, że poglądy obu osób i partii, które reprezentują, różnią się diametralnie i nie można ich pomylić - powiedział uzasadniając decyzję sędzia Marcin Garcia Fernandez.

Beger zapowiedziała apelację od postanowienia sądu.

d2hiydt

Podziel się opinią

Share
d2hiydt
d2hiydt
Więcej tematów