Trwa ładowanie...
dt0kubg
Nasz DziennikIAR

Będzie referendum ws. Lasów Państwowych?

Jest pomysł referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych - czytamy w "Naszym Dzienniku". Powodem jest projekt nowelizacji ustawy o lasach, przewidujący odprowadzanie co roku do budżetu przez Lasy Państwowe dwóch procent wartości sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie referendum ws. Lasów Państwowych?
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dt0kubg

Zdaniem inicjatorów referendum - Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski i Parlamentarnego Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju Europy, nałożenie daniny na Lasy Państwowe spowoduje ich niewydolność finansową, a w konsekwencji przekształcenia własnościowe. Poza tym, gdy za dwa lata zostanie w Polsce uwolniony obrót ziemią, prywatni kupcy będą mogli nabywać też tereny zajmowane przez Lasy Państwowe.

Referendum ma zawierać dwa pytania: czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce? Akcja jest prowadzona w porozumieniu z Klubem Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.

dt0kubg

Podziel się opinią

Share
dt0kubg
dt0kubg
Więcej tematów