Trwa ładowanie...
d2d342s

"Barbarzyńcy" otruli misia Bernardo

Policja w środkowych Włoszech wszczęła śledztwo w sprawie śmierci trzech rzadkich niedźwiedzi z Parku Narodowego Abruzzo, Lazio i Molise. Nie wyklucza się, że ktoś celowo otruł zwierzęta. To akt barbarzyństwa niegodny cywilizowanego człowieka - powiedział dyrektor parku Giuseppe Rossi. Jednego z misiów zidentyfikowano jako Bernardo.

Share
d2d342s

Bernardo, około 10-letni samiec był dość często widywany w okolicy parku, gdy w gospodarstwach lub ogrodach szukał pożywienia. Drugi niedźwiedź to prawdopodobnie jego towarzysz.

W górzystej Abruzji pozostało około 50 niedźwiedzi z gatunku arctos marsicanus; miś Bernardo urósł tam do rangi symbolu. Ten endemiczny gatunek jest skrajnie zagrożony wymarciem.

Zaginięcie Bernardo i jego kolegi to wielka strata dla parku - oświadczył dyrektor leżącego w centrum kraju Parku Narodowego Abruzzo, Lazio i Molise - Giuseppe Rossi. To akt barbarzyństwa niegodny cywilizowanego człowieka - dodał, odnosząc się do sugestii na temat otrucia.

Wstępne oględziny dwóch martwych niedźwiedzi pozostawiły wiele niedopowiedzeń. Dopiero śmierć trzeciego wzbudziła podejrzenia, że ktoś spowodował ją celowo.

Seria znalezisk umocniła hipotezę otrucia - powiedziała przedstawicielka policji Livia Mattei. Jej zdaniem wielu ludzi uznawało misia Bernardo za problem.

d2d342s

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d342s
d2d342s
Więcej tematów