Trwa ładowanie...
d1y1sck
zima

Atak zimy na Stany Zjednoczone

Prawie wszystkie 50 stanów USA doświadczyło we wtorek fali chłodu. Temperatura spadła do ok. 0 st. lub nieco poniżej. Na północy i wschodzie wystąpiły opady śniegu oraz zawieje i zamiecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak zimy na Stany Zjednoczone
(PAP/EPA, Fot: Matt Campbell)
d1y1sck

Buffalo, w stanie Nowy Jork, nawiedziła burza śnieżna, która w znacznym stopniu sparaliżowała miasto.

Wystąpiły znaczne utrudnienia na drogach, w tym na głównej autostradzie stanowej New York State Thruway. Zawieje śnieżne zmusiły władze do zamknięcia odcinka tej drogi długości 212 km prowadzącego wzdłuż wybrzeży jezior Erie i Ontario. Policjanci na skuterach śnieżnych i w samochodach terenowych dostarczali uwięzionym w zaspach kierowcom koce i gorące napoje. Dan Weiller z zarządu dróg stanowych powiedział, że na odcinku ok 7 km utknęło ponad 150 samochodów.

Meteorolodzy przyznają, że obecne warunki pogodowe w stanie Nowy Jork przypominają raczej styczeń niż listopad i prognozują, że w niektórych rejonach stanu może spaść nawet powyżej 1 metra śniegu. Śnieżyce spowodowane są przez tzw. efekt jezior kiedy zimny front, któremu towarzyszą silne wiatry, przechodzi nad cieplejszymi Wielkimi Jeziorami.

d1y1sck

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wprowadził stan wyjątkowy w 10 okręgach. Zmobilizowano nawet Gwardię Narodową do niesienia pomocy mieszkańcom małych miejscowości.

W stanie New Hampshire oblodzone drogi były przyczyną serii wypadków a w stanie Michigan silne wiatry i opady śniegu spowodowały chaos w komunikacji lotniczej.

Fala zimna dotarła głęboko na południe do stanów Georgia i Floryda, gdzie ma utrzymać się przez kilka dni.

d1y1sck

Podziel się opinią

Share
d1y1sck
d1y1sck
Więcej tematów