Trwa ładowanie...
d2txqnx

Arafat gotowy do współpracy

Gotowość podjęcia współpracy z nowym szefem izraelskiej Partii Pracy emerytowanym generałem Amramem Mitzną wyraził przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Jaser Arafat.

d2txqnx
d2txqnx

Wcześniej Mitzna ze swej strony również zadeklarował współpracę z Arafatem. Jaser Arafat powiedział, że jest gotów podjąć rozmowy z izraelskim generałem, by dokończyć proces pokojowy zapoczątkowany w Oslo w 1993 roku jeszcze przez zamordowanego premiera Izraela Icchaka Rabina. Również przewodniczący parlamentu palestyńskiego Abu Ala wyraził nadzieję, że nowy lider Partii Pracy będzie zmierzał do wznowienia procesu pokojowego.

Amram Mitzna, który w przeprowadzonych we wtorek wyborach na szefa Partii Pracy, zdobył ponad 50% głosów, zadeklarował kontynuowanie polityki porozumienia z Palestyńczykami, zapoczątkowanej przez Szimona Peresa i Icchaka Rabina. Mitzna zapowiedział, że jest gotów do wznowienia rozmów z Palestyńczykami bez żadnych warunków wstępnych. Dodał, że będzie chciał stopniowo likwidować żydowskie osiedla na terytoriach palestyńskich, by doprowadzić do trwałego pokoju.(ck)

d2txqnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2txqnx
Więcej tematów