Trwa ładowanie...
dn7dq8i

Annan - balansującym misiem

Mały niedźwiadek balansujący na linie między wojną i pokojem - tak szef rosyjskiej dyplomacji Igor Iwanow widzi sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana w obliczu nadciągającej wojny z Irakiem i taką podarował mu figurkę.

dn7dq8i
dn7dq8i

Okazją było środowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ podniesione do szczebla szefów MSZ. Prezent został wręczony podczas uroczystego lunchu, ale Annan uznał, że trzeba go pokazać dziennikarzom i jego rzecznik przyniósł go w czwartek na spotkanie z dziennikarzami.

Drewniany miś stoi na linie rozciągniętej między drzewami o nazwach Pokój i Wojna. Dzierży przed sobą kółko z pięcioma kulami, z których każda jest opatrzona nazwą jednego z pięciu stałych członków Rady, i dzielnie zmierza w stronę Pokoju. Wszystko to zachowuje równowagę, jeśli kule są na miejscu; gdy choćby jedną z nich zabrać, niedźwiadek spada z liny.

"To mówi samo za siebie" - powiedział dziennikarzom rosyjski ambasador Siergiej Ławrow. Rzecznik Annana z satysfakcją zademonstrował dziennikarzom upadek drewnianego linoskoczka.

Wokół podstawy całej figurki biegnie biblijny napis po łacinie: "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi". (mag)

dn7dq8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn7dq8i
Więcej tematów