Trwa ładowanie...
d2kb2wh
d2kb2wh

Ankieta WP: chcemy e-podpisu, ale się boimy

(inf. własna)
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kb2wh

W piątek Sejm zdecydowaną większością głosów przyjął ustawę o podpisie elektronicznym. Równie zdecydowani nie są internauci Wirtualnej Polski, którzy w naszej ankiecie odpowiadali na pytanie: czy będziesz używał e-podpisu?

W ankiecie oddano ponad 3600 głosów. 53% internautów twierdzi, że będzie używało e-podpisu, 25% nie skorzysta z takiej możliwości, a 22% nie ma jeszcze zdania. Te wyniki wydają się reprezentatywne, gdyż w podobnej ankiecie, którą Wirtualna Polska rozpisała na początku lutego br., odsetki osób chętnych i niechętnych elektronicznemu podpisowi były niemal identyczne jak obecnie (odpowiednio - 54% i 23%).

Wówczas największe wątpliwości wzbudzał sposób zabezpieczenia przed hakerami. Lęk przed e-fałszerzami nie zniknął. Nie będę używał e-podpisu bo sam jestem informatykiem i bardziej wierzę w zdolności krakerów niż speców od zabezpieczeń - napisał wojto.

Zasadniczym założeniem nowej ustawy jest to, że podpis elektroniczny pod dokumentem wysyłanym przez Internet będzie tak samo ważny, jak złożony ręcznie. Zdaniem ekspertów, technologia kodowania podpisu jest tak bezpieczna, że wyklucza możliwość ewentualnego oszustwa.(ck)

d2kb2wh

Podziel się opinią

Share

d2kb2wh

d2kb2wh
Więcej tematów