Trwa ładowanie...
d11ypj9

Animowany "Zły" w Internecie

(inf.własna)

d11ypj9

Od środy, na łamach internetowego tygodnika społeczno-kulturalnego latarnik.pl można oglądać pierwszy odcinek komiksu animowanego Stefana Parucha na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda "Zły".

Akcja powieści Leopolda Tyrmanda toczy się w Warszawie lat pięćdziesiątych. Rzeczywistość w której przenikają się światy partyjnego aktywu i przestępczych zaułków jest tłem sensacyjnej akcji i historii miłosnej. Stworzony na postawie tej powieści i oczekujący ekranizacji scenariusz filmowy Jerzego Zalewskiego, został przez Parucha zanimowany w formacie Flash. Kolejne odcinki ukazywać się będą co dwa tygodnie.

W latarniku publikowany jest również scenariusz - co istotne, bowiem animacje Parucha nie są filmem samym w sobie a raczej "ożywioną" ilustracją tekstu.

Stefan Paruch - warszawiak z krwi i kości (co dla Złego nie jest bez znaczenia ) studiuje malarstwo na warszawskiej ASP. Tam uczestniczył w zajęciach w pracowni animacji prof. Daniela Szczechury, gdzie zetknął się z klasyczną szkołą animacji.(ck)

d11ypj9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ypj9
Więcej tematów