Trwa ładowanie...
dcf91nj

Andrzej Duda ma nowych doradców

Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek nowych doradców: Annę Kasprzyszak i dr. hab. Marka Rymszę - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda dobrał sobie nowych współpracowników
Prezydent Andrzej Duda dobrał sobie nowych współpracowników (PAP)
dcf91nj

Uroczystość powołania na stanowiska Doradcy Prezydenta RP odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Jak poinformowała Kancelaria Anna Kasprzyszak pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna, sprawozdawca sejmowy i wykładowca akademicki. Podczas studiów na UW należała do niejawnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Współtworzyła redakcję podziemnego „Kuriera Akademickiego”. Była również członkiem stowarzyszenia Liga Republikańska.

dcf91nj

W latach 2015-2017 pełniła funkcję Dyrektora Biura do Spraw Narodowej Rady Rozwoju w KPRP. Uczestniczyła w wielu kampaniach politycznych. Jest członkiem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Zobacz też: Wszyscy ludzie prezydenta

Dr hab. Marek Rymsza jest socjologiem. Pracuje naukowo w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, gdzie kieruje Zakładem Profilaktycznych Funkcji Polityki Społecznej. Specjalizuje się w zagadnieniach polityki społecznej i innych polityk publicznych, pracy socjalnej oraz w problematyce sektora non-profit i społeczeństwa obywatelskiego.

Rymsza jest koordynatorem sekcji Polityka społeczna, rodzina Narodowej Rady Rozwoju.

dcf91nj

Podziel się opinią

Share
dcf91nj
dcf91nj
Więcej tematów