Trwa ładowanie...
18-10-2006 08:11

Anastazja P. agentką Lesiaka?

W szafie Lesiaka znaleziono informacje pochodzące od Marzeny Domaros, która jako Anastazja Potocka gromadziła informacje o życiu intymnym polityków wszystkich ugrupowań - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Za działaniami Anastazji P. mógł stać UOP.

Share
Anastazja P. agentką Lesiaka?Źródło: PAP
d4clgys

W ujawnionych aktach jest wątek Marzeny Domaros. Jako Anastazja Potocka pojawiła się w Warszawie jako rzekoma korespondentka zachodniej agencji prasowej. Naprawdę zbierała informacje o intymnych zachowaniach polityków wszystkich ugrupowań. Ci chętnie spotykali się z przystojną blondynką, część z nich weszła z Anastazją w seksualne relacje. Opisy spotkań, z kilkunastoma znanymi działaczami lewicy i prawicy Domaros opublikowała w książce "Erotyczne immunitety", wywołując jeden z największych skandali III RP. (...)

Książkę Domaros wydał Roman Górski, szef wydawnictwa BGW. Prokuratorowi zeznał, że często opowiadała mu o swoich związkach z kierownictwem UOP. Mówiła, że jest z nimi po imieniu. Któregoś dnia w jej mieszkaniu miałem się spotkać z szefem UOP Gromosławem Czempińskim. Do spotkania nie doszło, ale według jej słów, spotkanie było z inicjatywy UOP.

Pytany skąd wie, czy opowieści Domaros nie były konfabulacją, Górski opowiada, że mieszkała z oficerem UOP i była pod stałą ochrona tajnych służb. (...)

d4clgys

Oficer UOP, którego nazwisko w aktach wymazano, powiedział, że w szafie Lesiaka znaleziono informacje od Domaros, ale "uzyskiwała je od niej jakąś osoba związana z zespołem Lesiaka" . Nie potrafię stwierdzić jednoznacznie czy były przez nią przekazywane świadomie - zeznaje oficer. (...)

Sama zainteresowana podczas przesłuchania przyznała, że to Urban zaproponował jej napisanie książki. Zaprzeczyła, że była współpracownikiem tajnych służb. Skąd zatem w szafie Lesiaka informacje od niej? Według Domaros zawinił jej życiowy partner, b. oficer UOP o inicjałach M. F. Chcąc wrócić do służby wykorzystał informacje uzyskane od niej. "Napisał jakieś notatki i chciał, żebym się pod nimi podpisała.Ale ja tego nie zrobiłam"- zapewniała.

d4clgys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4clgys
d4clgys
Więcej tematów