Trwa ładowanie...

Amazon Polska wystartował. Amazon.pl już sprzedaje

Na ten dzień czekało wielu miłośników zakupów online. Amerykański gigant Amazon otworzył swoją stronę w Polsce. Od 2 marca można robić zakupy na amazon.pl.
Share
Amazon.pl już działa
Amazon.pl już działaŹródło: Getty Images, Fot: Ken Jackes
d31qx73

Oficjalne informacje o otwarciu amazon.pl firma potwierdziła pod koniec stycznia. Wtedy również sprzedawcy mogli rozpocząć zgłaszanie swoich produktów. W kolejnych tygodniach Amazon nie informował o dacie oficjalnego startu serwisu.

Amazon.pl już działa. Amazon oficjalnie na Polskim rynku

Money.pl już przed tygodniem rozmawiał ze znawcami rynku e-commerce o prawdopodobnej dacie startu amazon.pl. Rozmówcy nie prezentowali jednego stanowiska dotyczącego prawdopodobnej daty premiery. Przypuszczali, że serwis może wystartować na przełomie marca i kwietnia, ale pojawiały się również głosy, że może to być również początek marca.

d31qx73

Tak też się stało.2 marca użytkownicy odwiedzający amazon.pl ujrzeli w pełni działający serwis. Część internautów może być jeszcze przekierowywana na niemiecką wersję serwisu.

Warto przypomnieć, że polscy klienci Amazon już wcześniej mogli dokonywać zakupów. Było to możliwe za pośrednictwem niemieckiej wersji serwisu, która posiadała polską wersję językową.

Amazon zagrożeniem dla Allegro?

Amazon może zostać poważnym konkurentem dla rodzimego Allegro. Już w dniu ogłoszenia wejścia Amazon na polski rynek akcje Allegro spadły o 7 proc. Specjaliści od rynku e-commerce są jednak zdania, że nasz rodzimy serwis poradzi sobie z konkurencją, ponieważ przez lata wypracował mocną pozycję na rynku.

- Dzięki nieustannym innowacjom od ponad 20 lat jesteśmy dla Polaków najpopularniejszym i cieszącym się największym zaufaniem miejscem do robienia zakupów online - podkreślił Francois Nuyts, CEO Allegoro.

- Allegro ma solidne fundamenty i serwis jeszcze przez wiele lat pozostanie liderem - zaznaczał Marcin Kuśmierz, prezes shoper.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31qx73

Podziel się opinią

Share
d31qx73
d31qx73
Więcej tematów