Trwa ładowanie...
d1zolah

Al-Qaeda zapowiada nowe ataki

Rzecznik terrorystycznej organizacji al-Qaeda ostrzegł w niedzielę na łamach panarabskiego dziennika "Al-Hayat" o możliwości kolejnych ataków wymierzonych w Amerykanów i Żydów.

Share
d1zolah

Potwierdzamy, że dalej trwają prace przygotowawcze do ataku na Amerykanów i Żydów. Celem będą ludzie i budynki - powiedział Sulaiman Abu Gaith, na którego artykuł powołuje się egipski dziennik.

To, co grozi Ameryce, nie będzie, z bożą pomocą, mniej groźne niż to, do czego już doszło. Ameryka powinna być w pełnej gotowości, zapiąć pasy bezpieczeństwa, gdy - jeśli Bóg pozwoli - przyjdziemy do niej z najmniej oczekiwanej strony - dodał rzecznik al-Qaedy.

Administracja Białego Domu odmówiła skomentowania słów przytoczonych przez dziennik.

Abu Gaith powiedział, że Stany Zjednoczone są celem ataków za ich politykę wobec świata islamskiego oraz za "ich partnerstwo z Żydami". Według niego, działalność Izraela na Bliskim Wschodzie odbywa się za przyzwoleniem USA, a amerykańska polityka wobec Afganistanu, Indonezji, Iraku, Filipin, Somalii, Sudanu oraz Kaszmiru to przejaw działalności antymuzułmańskiej.

Al-Qaeda to organizacja terrorystyczna kierowana przez Osamę bin Ladena. Powszechnie uważa się, że stała ona za zamachami na Nowy Jork i Waszyngton 11 września. (mag)

d1zolah

Podziel się opinią

Share
d1zolah
d1zolah
Więcej tematów