Trwa ładowanie...
d41wqtn

Absurdalny pomysł MSW

MSW ogłosiło przetarg na 55 komputerów dla urzędników w związku z naszą prezydencją w UE, która właśnie się kończy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".
Share
Laptop
LaptopŹródło: PAP, Fot: Bernd Settnik
d41wqtn

Ogłoszenie ze szczegółowymi wymaganiami, jakie musi spełnić sprzęt dla urzędników, jest zatytułowane "Dostawa notebooków na wyposażenie pracowników MSW uczestniczących w polskim przewodnictwie UE". Firma, która wygra, musi dostarczyć sprzęt do 30 grudnia. W praktyce oznacza to, że żaden pracownik resortu nie wykorzysta go nawet przez chwilę w trakcie prezydencji.

- Przyznaję, że to ogłoszenie powinno nosić inny tytuł, wtedy nie powstałyby wątpliwości. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że nasza kierownicza rola w Radzie Unii się kończy. Mimo jej finału nasze zobowiązania nie wygasają i nadal będziemy mieć obowiązki. Właśnie do ich obsługi jest nam niezbędny sprzęt - wyjaśnia rzeczniczka ministerstwa Małgorzata Woźniak.

Jak tłumaczy, urzędnicy będą nadal współpracować w ramach tzw. Trio, czyli z kolegami z przejmującej teraz przewodnictwo rządu Danii i następnego w kolejności Cypru. To zaś pociągnie za sobą konieczność licznych wizyt w tych krajach. - Przenośne komputery umożliwią naszym ludziom wykonywanie zadań służbowych w trakcie zagranicznych delegacji służbowych - mówi Małgorzata Woźniak.

Nieoficjalnie urzędnicy resortu mówią, że przyczyny zakupu są nieco inne. - To typowe dla końca roku budżetowego. Gdy zostają jakieś pieniądze, staramy się je wydać, aby przeznaczone nam środki wykorzystać do końca. Ich zwrot oznaczałby, że dostajemy zbyt wiele - mówi urzędnik z dużym stażem.

d41wqtn

Podziel się opinią

Share
d41wqtn
d41wqtn
Więcej tematów