Trwa ładowanie...
d2qwacq

A.Lebied zginął w katastrofie śmigłowca

Gubernator Kraju Krasnojarskiego, generał Aleksandr Lebied zginął w katastrofie
śmigłowca w Kraju Krasnojarskim - potwierdzono w niedzielę rano w Moskwie. W katastrofie zginęło także pięć innych osób.

d2qwacq

51-letni Lebied - były kandydat na prezydenta Rosji, uważany niegdyś za najbardziej prawdopodobnego następcę Borysa Jelcyna, zginął w katastrofie Mi-8, do jakiej doszło w niedzielę rano w rejonie Jermakowskim w okolicach miejscowości Aradan.

Śmigłowiec w czasie lądowania w bardzo złych warunkach atmosferycznych zaczepił o linię wysokiego napięcia i runął na ziemię. Na pokładzie znajdowało się 14 osób. Ocaleni z katastrofy zostali przewiezieni do najbliższego szpitala w mieście Tanzibej. Stan uratowanych lekarze określają jako "bardzo ciężki".

Aleksandr Lebied - generał, znany z akcji w Afganistanie i Czeczenii, w 1992 r. dowódca rosyjskiej XIV armii stacjonującej w Naddniestrzu, a od 1995 r. przywódca nacjonalistycznego ruchu Honor i Ojczyzna, w 1996 kandydował na prezydenta Rosji. Następnie przez kilka miesięcy w 1996 r. był sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji. Uważa się go za jednego z głównych architektów porozumienia, jakie doprowadziło (także w 1996 r.) do zakończenia pierwszej wojny czeczeńskiej.

Od 1998 r. pełnił urząd gubernatora Kraju Krasnojarskiego i praktycznie był nieobecny na scenie politycznej w Moskwie. (ej)

d2qwacq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qwacq
Więcej tematów