Trwa ładowanie...
d4hkr6x

700 kg laurek dla papieża

Ponad 14 tys. laurek z życzeniami dla Jana Pawła II nadesłały dzieci ze Świętokrzyskiego i Radomskiego w odpowiedzi na akcję dziennika Słowo Ludu. Delegacja maluchów wyjechała w niedzielę z Kielc do Watykanu.

Share
d4hkr6x

Wszystkie laurki ważą 700 kg i można z nich ułożyć ponad pięciokilometrowego węża lub 36-metrowy stos. W akcji "Tysiąc życzeń dla papieża" wzięło udział prawie 20 tys. dzieci.

Cieszymy się, że wiele laurek jest dziełem całych rodzin. Dzieciom pomagali rodzice i dziadkowie. To znaczy, że razem spędzili wieczór, nie jak zwykle przed telewizorem- powiedział pomysłodawca akcji redaktor Zbigniew Olejarczyk.

60 kg najładniejszych laurek zawiozła do Watykanu czwórka maluchów z Kielc. Karty z życzeniami pojechały w koszu ozdobionym przez uczniów szkoły plastycznej świętokrzyską krajką i płaskorzeźbą przedstawiającą kieleckie i radomskie krajobrazy.

Delegacja wręczy kosz z laurkami adresatowi życzeń w środę po audiencji generalnej. Pozostałe dzieła małych artystów pojadą do Watykanu specjalnym samochodem w grudniu, jeszcze przed świętami - zapewnił Olejarczyk.

Autorzy laurek życzyli Janowi Pawłowi II żeby żył wiecznie, zaprowadził na ziemi pokój, sprawił by nie było chorób, głodu i klęsk żywiołowych. Prosili o modlitwę za zdrowie rodziny i o pracę dla rodziców. Najciekawsze - zdaniem redakcji "SL" - laurki nadesłali uczniowie klasy integracyjnej jednej z radomskich szkół, którzy życzenia napisali alfabetem Braille'a. (mag)

d4hkr6x

Podziel się opinią

Share
d4hkr6x
d4hkr6x
Więcej tematów