Trwa ładowanie...
d2y172j
d2y172j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pożar

40 domów spłonęło w Australii

W wyniku dużego pożaru buszu w zachodniej Australii spłonęło prawie 40 domów - poinformowały władze. Australijscy strażacy już od trzech miesięcy zmagają się z pożarami w różnych częściach kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2y172j

Straż pożarna uważa, że tegoroczne australijskie lato może być jednym z najgorszych sezonów pożarów buszu. Do tej pory już w trzech stanach ogłoszono stany alarmowe.

W lutym w Australii doszło do najtragiczniejszego pożaru buszu, w którym zginęło 173 ludzi i zniszczonych zostało tysiące domów w południowym stanie Victoria.

W ostatnich pożarach na zachodzie kraju rannych zostało trzech strażaków i jedna kobieta. Spaliło się ponad 3 tys. hektarów buszu.

Pożary buszu są w Australii zjawiskiem naturalnym z powodu wysokich temperatur i suchego powietrza. Zazwyczaj wywołuje je np. uderzenie pioruna lub niekontrolowane wypalanie traw.

Okres pożarów buszu trwa w Australii od października do marca.

d2y172j

Podziel się opinią

Share

d2y172j

d2y172j
Więcej tematów