Trwa ładowanie...
d7klfza

3, 2, 1... GOTOWY NA START PACZKI?

Nie możesz się doczekać startu Paczki? Zacznij odliczać dni, bo wielki Weekend Otwarcia będziemy świętować już 19-20 listopada! Odkryj, co czeka Cię w Paczce w tym roku.

d7klfza
d7klfza

Wolontariusze ruszyli do rodzin

Setki przeszkolonych SuperW już ruszyły na spotkania z potrzebującymi rodzinami. Ich zadaniem jest odkrycie prawdziwej, ukrytej biedy i podjęcie decyzji, dla których rodzin udział w Paczce będzie mądrą pomocą. To na podstawie tych spotkań, wolontariusze przygotują opisy historii rodzin, które 19 listopada trafią do bazy na szlachetnapaczka.pl. Następnie Darczyńcy będą mogli wybrać rodziny, dla których chcą przygotować pomoc.

Ania jest SuperW Paczki już po raz 5. Dlaczego to robi? – Bo wkraczam do świata, który jest dla mnie na co dzień niedostępny. To samo przeżywają rodziny – my też odkrywamy przed nimi swój świat. To takie wzajemne zapraszanie się do swojego życia – dodaje.

Historie odkrywane przez wolontariuszy nie są łatwe. – Babcia, mama i dwójka małych dzieci. Ich mężowie umarli na raka w ciągu jednego roku – opowiada Ania. – Starsza kobieta jest schorowana, ale pracuje dwa razy w tygodniu pomagając seniorom. Młodsza kobieta opiekuje się dziećmi, jej 2-letni synek dużo choruje. Mimo tragedii, która je spotkała, jest w nich dużo siły, walki i nadziei. Za to je podziwiam – podsumowuje Ania.

d7klfza

Weekend Otwarcia

Otwarcie bazy z historiami rodzin to co roku wielka chwila – od tego momentu można wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc. W tym roku bazę otwieramy podczas Weekendu Otwarcia, czyli 19-20 listopada.Jak co roku, będziemy świętować w całej Polsce, organizując marsze Paczki we wszystkich miastach wojewódzkich. Ale w tym roku szykujemy też coś nowego i zupełnie innego niż w poprzednich latach. Co to będzie? Dowiecie się tuż przed uroczystym Weekendem Otwarcia.

W tym roku Paczka się zmienia

Robienie paczki dla potrzebujących to tylko jeden z wielu sposobów zaangażowania w pomoc. W tym roku mamy dwa nowe projekty – na razie zdradzimy tylko, że spodobają się zwłaszcza miłośnikom sztuki i mody. A już dziś mogą zaangażować się firmy, które chcą wspierać Paczkę – to dla nich stworzyliśmy Inwestora Społecznego. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

d7klfza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7klfza
Więcej tematów