Trwa ładowanie...
d1c7gqe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

20 tys. zł dla pracowitego wójta

Rząd otwiera się na postulaty samorządowców w kwestii zwiększenia ich uposażeń, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wiceministra administracji i cyfryzacji Marka Wójcika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
20 tys. zł dla pracowitego wójta
(WP.PL, Fot: Przemysław Jach)
d1c7gqe

Według gazety pensja wójta, burmistrza, prezydenta miasta, starosty, a także marszałka miałaby wynieść maksymalnie 20 tys. zł. Obecnie zarobki tych osób mogą sięgnąć blisko 12,4 tys. zł.

W ciągu ostatnich 15 lat pensje samorządowców wzrosły zaledwie o 18,5 proc. A niskie płace nie zachęcają do ubiegania się o takie funkcje przez osoby o wysokich kwalifikacjach, uważa wicemin. Wójcik.

Zobacz także: Znalazł portfel z 20 tys. złotych

d1c7gqe

Podziel się opinią

Share

d1c7gqe

d1c7gqe
Więcej tematów