Trwa ładowanie...
d39d8gn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

116. urodziny pana Pawła

Najstarszy Dolnoślązak i prawdopodobnie
najstarszy Polak, Paweł Parniak skończył 116 lat.
Dostojny jubilat mieszka z 59-letnim wnukiem i jego rodziną w
małej miejscowości Wolibórz koło Nowej Rudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
116. urodziny pana Pawła
d39d8gn

Parniak urodził się w 1890 roku w Nowosiółce Biskupiej na Kresach Wschodnich. Po zakończeniu II wojny światowej został przesiedlony w okolice Szczecina. Tam z żoną prowadził gospodarstwo rolne. W latach 70. przeprowadził się do Woliborza. Tu rodzina Parniaków zamieszkała na stałe. Sam jubilat kilka lat spędził na emigracji w Kanadzie.

Jubilat mimo podeszłego wieku czuje się bardzo dobrze. Jego wnuk Bronisław Lubecki powiedział, że dziadek na nic się nie uskarża i czasem zazdrości mu pogody ducha. Parniak z wiekiem stracił słuch i wzrok, ale nie wymaga jednak żadnej stałej opieki lekarskiej.

Parniak swoim gościom, m.in. wójtowi Nowej Rudy i sołtysowi Woliborza dziękował za kwiaty i prezenty. W tym roku jubilat po raz pierwszy nie zaśpiewał gościom żadnej piosenki. Jedynie uśmiechał się i przyjmował podarunki.

d39d8gn

Jak dodał Lubecki jego dziadek nie ma żadnej recepty na długowieczność. Nigdy specjalnie się nie oszczędzał. Uwielbia barszcz, czosnek i budyń.

Parniak dochował się 11 wnuków, 32 prawnuków i 22 praprawnuków. W drodze są kolejni prapraprawnukowie.

Podziel się opinią

Share

d39d8gn

d39d8gn
d39d8gn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów