RELACJA ZAKOŃCZONA

Koronawirus w Polsce i na świecie. Pół wsi na kwarantannie. Mieszkańcy robili zakupy w jednym sklepie. Relacja na żywo - 24 czerwca

Koronawirus w Polsce i na świecie. Pół wsi na kwarantannie. Mieszkańcy robili zakupy w jednym sklepie. Relacja na żywo - 24 czerwca
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta
Arkadiusz JastrzębskiMagdalena Nałęcz-Marczyk

24.06.2020 13:42, aktual.: 30.03.2022 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie sięga 9,2 mln. Z powodu COVID-19 zmarło łącznie ponad 476 tys. osób. Pół wsi Psary przebywa na kwarantannie. U sprzedawcy z lokalnego sklepu wykryto zakażenie. Zapraszamy na relację z najważniejszych wydarzeń związanych z epidemią.

Najważniejsze informacje
Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji. Zapraszamy na stronę główną wp.pl.

Koronawirus. Francja. Aplikacja StopCovid się nie sprawdziła. "Działający od trzech tygodni program wysłał zaledwie 14 powiadomień o zagrożeniu" - podał PAP. Francuskie media prześcigają się w krytyce aplikacji. 

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że jest pierwszy prezydentem, który spotkał się z Donaldem Trumpem od momentu zamknięcia granic ze względu na koronawirusa.

Wybory w dobie koronawirusa. 

Tu przeczytacie więcej na temat przyczyn sytuacji, do której doszło w Psarach na Dolnym Śląsku. Przypominamy: pół wsi jest na kwarantannie. 

Koronawirus. Polska. W Rewalu 50 osób przebywa na kwarantannie. Nie oznacza to jednak, że turyści sie wystraszyli i masowo opuszczają miejscowość. - Normalnie pracujemy - stwierdził w rozmowie z TVN24 właściciel ośrodka wypoczynkowego "Mieszko" Paweł Mickiewicz. 

Koronawirus. Iran. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarły 133 osoby. Potwierdzono 2 531 nowych przypadków zakażenia. 

Koronawirus. Włochy. W ciągu ostatniej doby wykryto 190 zakażeń. Zmarło 30 osób. 

Koronawirus. Szwajcaria. Rząd kraju postanowił przejąć od czwartku koszty wszystkich przeprowadzanych testów na obecność koronawirusa  - podał PAP. Wydano też zgodę na uruchomienie mobilnej aplikacji, która będzie informować o znajdowaniu się blisko osoby zakażonej. 

Koronawirus. Polska. Czy prezydent Andrzej Duda po powrocie z USA do Polski przejdzie kwarantannę? Nie, ponieważ jego wyjazd ma status misji dyplomatycznej i nie podlega takim obostrzeniom. 


Koronawirus. Niemcy. Również maraton w Berlinie nie dojdzie do skutku - poinformowali organizatorzy. Wcześniej podano informację o odwołaniu biegu w Nowym Jorku. 

Koronawirus. Hiszpania. Politycy opozycyjnej Partii Ludowej (PP) zarzucili rządowi, że zaniża liczbę osób zmarłych na Covid-19. Wicepremier kraju odpierała zarzuty. Zapewniła, że rząd działa transparentnie. 

Koronawirus. Polska. Zimą 2020 roku nie wyruszy polska wyprawa na K2. – Nie możemy sobie pozwolić na narażanie zdrowia potencjalnych uczestników – wyjaśnił w rozmowie z PAP kierownik programu PHZ im. Artura Hajzera Piotr Tomala.

Koronawirus. USA. Odwołano maraton w Nowym Jorku. Biegł miał odbyć się 1 listopada. To największa tego typu impreza na świecie. Sytuację wcześniej konsultowano z burmistrzem miasta.

Koronawirus. Dolny Śląsk. Blisko połowa wsi Psary jest na kwarantannie - ustalił TVN24. Mieszkańcy robili zakupy w lokalnym sklepie. Okazało się, że sprzedawca jest zakażony. 

Wirtualna Polska prowadzi akcję wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także