Wielki finał WOŚP. Światełko poszło do nieba [RELACJA NA ŻYWO]
Licznik na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podskakuje w zawrotnym tempie. Od rana na ulicach całego kraju kwestuje 120 tysięcy wolontariuszy, a sztaby działają w sumie w 24 krajach na całym świecie. Pieniądze z tegorocznego finału wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Punktualnie o godz. 20 w Warszawie i wielu polskich miastach "wysłano" światełko do nieba. Śledź relację na żywo w Wirtualnej Polsce.
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku w 24 krajach. W Polsce o godz. 20 jak zwykle "wysłaliśmy" światełko do nieba.
- - Zazdrość i narzekanie to nasza maniera narodowa. (...) Przez 33 lata grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce nie ma już szpitala, w którym sprzęt z serduszkiem by się nie znalazł. I zwykle jest to sprzęt ratujący życie. (...) Deprecjonowanie tego to najgorsze, co można uczynić - mówi w rozmowie z WP Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
- Na Kasprowym Wierchu miała odbyć się najwyższa w Polsce zbiórka na WOŚP, jednak silny wiatr unieruchomił kolejkę linową. W związku z tym kwestujący przenieśli się do Kuźnic. Wiatr w porywach osiągał prędkość do 120 km/h, co pogorszyło warunki turystyczne. Służby Tatrzańskiego Parku Narodowego ostrzegają przed spadającymi gałęziami i drzewami.
- Jagoda Szpojnarowicz-Pyda, której oczy stały się symbolem WOŚP, opowiada o swoim związku z Orkiestrą. Zdjęcie z jej udziałem powstało w 1994 r. i od tamtej pory towarzyszy kolejnym Finałom.
- Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można wylicytować coś, o czym marzy większość celebrytów w tym kraju - artykuł na Pudelku.
- Omenaa Mensah i Rafał Brzoska przebili aukcję Macieja Musiała na WOŚP. To najwyższa suma w tegorocznych licytacjach. Kwota już teraz zwala z nóg.
To już wszystko w naszej RELACJI NA ŻYWO. Dziękujemy, że byliście z nami. Orkiestra gra dalej. Do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Ponad 110 milionów złotych - tyle jest już na liczniku WOŚP.
33. Finał WOŚP - oglądaj na żywo
"To moment niezwykle ciepły, serdeczny, scalający nas wszystkich. Moment, kiedy tworzymy ten kraj jako najpiękniejszy, najbardziej przytulony do naszego serca" - mówił Jerzy Owsiak z kolorowej sceny na błoniach Stadionu Narodowego.
Na koncie WOŚP jest już ponad 103 mln zł!
Tłumy wieczorem pojawiły się m.in. na rynku w Opolu:
Oryginalne światełko przygotowali strażacy z Długołęki:
W Choczewie światełko do nieba było połączone z... tortem:
W stolicy Małopolski było głośno:
Tak wyglądało światełko w Płocku:
A tak wyglądało to w Szczecinie:
W stolicy i innych polskich miastach punktualnie o 20:00 ruszyło światełko do nieba. W Warszawie spektakularny pokaz świateł odbywał się w rytm muzyki zespołu Nocny Kochanek.
33. Finał WOŚP. Światełko do Nieba w Warszawie [NA ŻYWO]
Licznik znów podskoczył. Aktualna kwota to już ponad 90 mln zł.
W Sztokholmie podczas 33. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w związku z dużym odzewem ze strony Polonii zdecydowano o rotacyjnym wchodzeniu. Trzeba było pilnować, aby sala domu kultury w dzielnicy Alvik nie wypełniła się większą liczbą osób niż pozwalają przepisy bezpieczeństwa.
Znacznie większa niż podczas zeszłorocznej edycji imprezy sala mogła jednorazowo pomieścić maksymalnie 300 osób.
Jak przekazała PAP Anna Barmuta-Wolniaczek ze sztabu WOŚP w Sztokholmie, w tym roku polonijni przedsiębiorcy przekazali na licytację rekordową liczbę ponad 70 przedmiotów i usług.
Ksiądz z Podkarpacia zdecydował, że wierni zamiast na tacę pieniądze wrzucają do puszek WOŚP.
O bezpieczeństwo podczas finałów dbają - jak zawsze - członkowie Pokojowego Patrolu.
Kwestować można też pod samym niebem. Na szczycie Kasprowego Wierchu pojawił się Andrzej Bargiel.
Kwota deklarowana 33. finału to już ponad 66 mln zł.
Czwarty sztab WOŚP w Toruniu składa się z dzieci z Domu Dziecka "Młody Las", którym w kweście towarzyszą psy z miejskiego schroniska. Mieszkańcy z wielką życzliwością odnoszą się do wolontariuszy i ich czworonożnych przyjaciół. Celem jest pobicie rekordu z ubiegłego roku.
- To czwarty sztab w Toruniu, który został założony przed poprzednim finałem. W tym roku gramy ponownie. Psy kwestują z nami od początku. To zwierzaki z naszego schroniska. To prawowici wolontariusze. Na miasto wychodzą dzieci z opiekunami, a także nasi czworonożni przyjaciele - powiedział PAP Jacek Koszelak, szef sztabu WOŚP nr 7262 w Domu Dziecka "Młody Las" w Toruniu.
Tradycyjnie Finał wsparły też klubu Morsów w różnych częściach kraju, m.in. Opolu, Jaśle, Głownie, Krakowie, czy Dziwnowie.
Tak wygląda finał w Olsztynie: