EPA, PAP

Sara Bounaoui, 5 stycznia 2023 07:15

Książę William zaatakował fizycznie brata? Harry ujawnia

Tweetnij Komentuj

Niektórzy z zapartym tchem czekają na premierę książki księcia Harry'ego. "Spare" w księgarniach ma pojawić się 10 stycznia, jednak "The Guardian" już dotarł do fragmentów książki. Harry ujawnia w niej, że jego starszy brat, książę William, miał go zaatakować fizycznie. "Chwycił mnie za kołnierz, rozrywając mój naszyjnik i powalił mnie na podłogę" - pisze książę Sussexu.

Na początku 2020 roku książę Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia królewskich obowiązków. Chwilę później wyjechali do Stanów Zjednoczonych. Mimo ich wycofania się z rodziny królewskiej wciąż wzbudzają zainteresowanie w mediach. Jedną z kwestii, o której się spekuluje, są napięte relacje Harry’ego z jego starszym bratem księciem Williamem.

Tę relację Harry opisuje w swoim pamiętniku. "Spare" do rąk czytelników trafi za kilka dni, ale redakcja "The Guardian" dotarła do fragmentów książki. Książę Sussexu opisuje historię konfrontacji ze swoim bratem z 2019 roku.

Według relacji sytuacja miała miejsce w Londynie w Nottingham Cottage, kiedy Sussexowie mieszkali jeszcze na terenie Pałacu Kensington. Książę William miał przyjść zdenerwowany. Narzekał na swoją szwagierkę. Miał mówić o Meghan, że jest "trudna", "niegrzeczna" i "szorstka".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marże na stacjach Orlenu. "Kiedy oszukiwali Polaków?"

Pokaż...

Harry wspomina, że zarzucił bratu powtarzanie tez, które lansuje prasa. William miał odpowiedzieć, że brat nie zachowuje się racjonalnie. Wtedy miała wywiązać się kłótnia. Książęta zaczęli się obrzucać obelgami - wynika z relacji, którą przytacza "The Guardian".

William miał stwierdzić, że próbuje pomóc bratu. "Mówisz poważnie? Chcesz mi pomóc? Przepraszam - tak to nazywasz? Pomocą?" - pisze "The Guardian", cytując wypowiedź Harry'ego. Właśnie ten komentarz miał zdenerwować księcia Walii.

Bracia przeszli do kuchni, gdzie Harry chciał, by ochłonęli. Reakcja Williama miała być zupełnie odwrotna. - To wszystko stało się tak szybko. Tak bardzo szybko. Chwycił mnie za kołnierz, rozrywając mój naszyjnik i powalił mnie na podłogę . Wylądowałem na psiej misce, która pękła pod moimi plecami, kawałki wbiły się we mnie. Leżałem tam przez chwilę oszołomiony, a potem wstałem i kazałem mu się wynosić - opowiada Harry w "Spare".

Wkrótce premiera autobiografii księcia Harry'ego

"Spare" ma mieć premierę 10 stycznia. To autobiografia księcia Harry'ego, w której - jak zapowiadano - chce "podzielić się doświadczeniami, porażkami i lekcjami, które dostał od życia".

"Spare", czyli po polsku "zapasowy" odnosi się do miejsca Harry'ego w sukcesji do brytyjskiego tronu. "To pierwszy syn jest dziedzicem tytułów, władzy i fortuny, a więc drugi jest rezerwowym, gdyby pierworodnemu coś się stało" - pisze brytyjski dziennik.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Źródło: "The Guardian"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl