Trwa ładowanie...
d2dbnrd

Wyjaśniło się, dlaczego Polacy ciągle czują się źle...

76% ankietowanych Polaków uważa, że ze względu na kryzys gospodarczy bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu ich pracy może się pogorszyć. 88% respondentów uważa, że zły stan zdrowia jest przynajmniej w pewnym stopniu skutkiem wykonywanej pracy - wynika z badań zleconych przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

d2dbnrd
d2dbnrd

Ankietowani byli pytani o czynniki decydujące o wyborze nowej pracy. Wśród Polaków 71% wskazało wynagrodzenie, 45% pewność zatrudnienia, 27% bezpieczeństwo i zdrowe warunki pracy a 15% godziny pracy.

Większość (76%) ankietowanych Polaków uważa, że ze względu na kryzys gospodarczy bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu ich pracy może się pogorszyć, a tylko 7% uważa, że wcale to nie nastąpi.

46% polskich obywateli uważa, że jest bardzo dobrze lub dobrze poinformowanych o zagrożeniach w miejscu pracy; 28% ankietowanych udzieliło odpowiedzi "niezbyt dobrze", a 7% uważa, że jest w ogóle nieinformowania w sprawach bezpieczeństwa.

Polacy dostrzegają poprawę w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, jaka nastąpiła w ciągu ostatnich 5 lat. Najwięcej (42%) badanych uważa, że te w tym czasie kwestie związane z bezpieczeństwem i zdrowiem poprawiły się, odmiennego zdania jest 27% ankietowanych.

d2dbnrd

Jednocześnie ponad połowa (67%) dorosłych Polaków uważa, że brak zdrowia jest w bardzo dużym lub dużym stopniu spowodowany pracą jaką wykonują. Co piąty (21%) ankietowany wskazał odpowiedź: "w niezbyt dużym stopniu".

Ankieta centrum badania opinii publicznej TNS Infratest została przeprowadzona wśród 27 tys. mieszkańców państw UE. W reprezentatywnej ankiecie wzięło udział 1000 Polaków powyżej 18. roku życia. Ogólnoeuropejskie badanie zostało przeprowadzone od kwietnia do maja 2009 r.

d2dbnrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dbnrd
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj