Trwa ładowanie...
d3p6ryk
18-08-2011 00:10

W prokuraturze łamie się prawa pracowników

Prawie 3 tys. pracowników administracyjnych w prokuraturach ma ponad 120 tys. niepłaconych nadgodzin. Niektóre jednostki nawet nie rejestrują takiej pracy, bo zatrudnieni i tak nie mają co liczyć na pieniądze czy wolne - informuje "Rzeczpospolita".

d3p6ryk
d3p6ryk

Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratur RP przygotował raport. Audyt powstał po doniesieniach o rządowych planach cięć w administracji. - Sytuacja jest dramatyczna, brakuje pieniędzy i rąk do pracy - podkreśla wiceszef związku Jacek Skała.

Według ustaleń związkowców, najgorzej jest w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku, gdzie 11 pracowników uzbierało ponad 4 tys. nadgodzin. Źle dzieje się także we Wrocławiu - 3 pracowników ma 1340 nadgodzin, czy Krakowie - 46 pracowników może się pochwalić ponad 8 tys. nadgodzin.

Ale sami związkowcy przyznają, że ich raport nie pokazuje faktycznej skali naruszeń, bo niektóre jednostki nie rejestrują nadliczbowych godzin i oficjalnie się do tego przyznają.

- To bardzo niepokojące informacje, do tej pory nie dotarła jednak do nas żadna skarga od pracowników ani też raport przygotowany przez Związek Zawodowy Prokuratorów - mówi Mateusz Martyniuk z Prokuratury Generalnej.

d3p6ryk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p6ryk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj