Trwa ładowanie...
drpqd1m
16-12-2006 17:30

Rząd niemiecki nie popiera pozwów Pruskiego Powiernictwa

Rząd niemiecki "nie popiera indywidualnych roszczeń" przeciwko Polsce wysuwanych przez niemieckich wypędzonych - podkreślił rzecznik rządu Angeli Merkel. Zastrzegł zarazem, że "Berlin nie może stanąć na przeszkodzie tym usiłowaniom".

drpqd1m
drpqd1m

Pruskie Powiernictwo, niemiecka spółka domagająca się dla przesiedlonych Niemców odszkodowań bądź zwrotu majątków, złożyło w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu 22 indywidualne pozwy przeciwko Polsce, co zapowiadano od lat. Członek rady nadzorczej spółki Rudi Pawelka powiedział, że pozwy wpłynęły do Trybunału 20 listopada.

Od roszczeń odszkodowawczych zdystansował się już poprzedni kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder w 2004 roku podczas wizyty w Polsce, a później także jego następczyni Angela Merkel.

Pozwy przeciw Polsce złożone przez Powiernictwo Pruskie ostro skrytykowała pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. współpracy z Polską Gesine Schwan.

Pozwy potępiła też przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach, która konsekwentnie odcina się od sposobu działania Pruskiego Powiernictwa.

drpqd1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drpqd1m
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj