Trwa ładowanie...
drpqd1m
szkoła
30-08-2006 05:50

Nie chcemy szkoły według Giertycha

"Rzeczpospolita" sprawdziła co Polacy sądzą o szkolnych zmianach, jakie proponuje minister edukacji Roman Giertych. Większość z nas ocenia je nienajlepiej, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie dziennika przez Gfk Polonia.

drpqd1m
drpqd1m

Najbardziej krytyczni są Polacy wobec amnestii dla maturzystów. Tylko 21% badanych uważa, że było to dobre posunięcie, bo więcej młodych ludzi będzie mogło podjąć studia jeszcze w tym roku. 38% jest zdania, że uczelnie stracą zaufanie do nowej matury i zaczną znów organizować egzaminy wstępne. Jedna trzecia obawia się, że po obniżeniu wymagań maturalnych wykształcenie średnie straci w oczach pracodawców.

Co z innymi pomysłami ministra? Najbardziej podzielone zdanie mamy w sprawie oceny z zachowania. Resort chce, by miała wpływ na promocję ucznia do następnej klasy (teraz można zdać nawet z nagannym zachowaniem). 41% jest za, a przeciw - 52% badanych.

Aż 66% Polaków uważa, że złym pomysłem jest rozdzielenie lekcji historii na dzieje Polski i historię powszechną. Takie zdanie przeważa też wśród samych historyków - przekonują, że dzieje Polski zawsze były silnie związane z sytuacją w Europie. (PAP)

drpqd1m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drpqd1m
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj