Trwa ładowanie...
dowrv09
12-08-2006 09:23

PSP - bezprzewodowy pad do PC

W erze Wi-Fi i Bluetootha rosnąca popularność urządzeń bezprzewodowych już nikogo nie dziwi. Mamy bezprzewodowe sieci, myszy, klawiatury i wiele innych urządzeń peryferyjnych. Bezprzewodowy kontroler do gier, też nikogo nie zadziwi, ale... czy można użyć przenośnej konsoli Sony PSP, jako bezprzewodowego pada do naszego poczciwego "peceta"? Okazuje się, że tak.
O możliwościach konsoli Sony PSP pisaliśmy już wiele ( więcej informacji tutaj - http://www.idg.pl/szukaj/szukaj.asp?qr=psp&sc= ), jednak inwencja użytkowników urządzenia wydaje się nieograniczona. I oto David Rudie napisał oprogramowanie dla PSP, które wraz ze specjalnym serwerem dla systemu Windows - PPJoy - http://www.geocities.com/deonvdw/docs/ppjoymain.htm, pozwala, przy wykorzystaniu wbudowanej w PSP bezprzewodowej sieci Wi-Fi, wykorzystać konsolę jako bezprzewodowy kontroler gier.

dowrv09
dowrv09

Po włączeniu na konsoli opisywanego tu programu, ta łączy się z bezprzewodową siecią ( na razie działa tylko w trybie infrastructure, lecz w kolejnych wersjach autor planuje także wsparcie dla trybu ad-hoc ), otrzymuje adres IP i łączy się z uruchomionym na komputerze serwerem. Od tej pory nasza konsola PSP działa, jak regularny bezprzewodowy kontroler podłączony bezpośrednio do PC.

Na razie oprogramowanie działa z PSP wyposażonych w firmware w wersjach 1.0 i 1.50. Jak podaje autor, podobno można je także uruchomić z wersją 2.60. Użytkownicy PSP i MacOS X, chcący skorzystać z opisywanych tutaj możliwości konsoli, mogą się cieszyć, gdyż trwają już prace nad specjalnym sterownikiem dla systemu operacyjnego firmy Apple, pozwalającym na identyczne połączenie konsoli z Makami.

dowrv09
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dowrv09
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj